TURISTI – stále na potulkách

Prešli sme už mnoho ciest a trás, no nie všetky sme stihli popísať. V našich predchádzajúcich príspevkoch sme ešte nespomenuli turistiky v Tatrách, ktoré sme absolvovali v zime. V januári sme si vyšli k Štrbskému plesu a rekreačne ho prešli okružnou trasou. Vo februári sme si urobili výstup na Hrebienok, pozreli Tatranský ľadový dóm a zažili super sánkovačku.

V apríli sme zmenili kurz a šli sme na východ. Do  Vyšného Slavkova. Čakalo nás tam viacero zaujímavých ale príjemných prekvapení, ktoré nás aj riadne zdržali. Videli sme kameňolom a proces ťažby či drvenia kamenia, niekdajšiu pec na pálenie vápna Gustiho Popoviča, jeho hrob ale aj penzión „Baby Jagy“ resp. „Polepšovňu“ či „Noemov koráb“, tamojšie múzeum a mnoho ďalších atrakcií. Pochutnali sme si na opekaných dobrotách a dobrotách pripravených našim úžasným sprievodcom. Výlet sme zakončili výstupom k Slavkovským vodopádom.
zodp. p. uč.: A. Jurečková, A. Hockicková

Posledné príspevky
Kontakt
Základná škola s materskou školou
  • Komenského 2, 053 02 Spišský Hrhov
  • 053 / 4592 216
  • skola@skolahrhov.sk