Milí žiaci, rodičia, hrhovčania,

Milí žiaci, rodičia, hrhovčania,
dnes som dostal takýto pekný pozdrav z Ríma od Costantina Rizzuta-Csákyho, ktorý má pôvod v Spišskom Hrhove. Jeho mama – Krisztina Cséky sa narodila v Levoči v roku 1927, bola dcérou grófa Gustáva Csákyho a Very Normann. Bola najstaršou sestrou Móritza Csákyho, ktorý je v Spišskom Hrhove známejší.
V Spišskom Hrhove žila až do roku 1945, kedy emigrovali do Rakúska. V roku 1960, pred olympiádou, stretla v Ríme na americkej ambasáde svojho manžela – talianskeho vojaka, rodáka zo Sicílie – Gaetano Rizzuto.
Costantino mi zároveň poslal fotografiu mamy z čias života v kaštieli v Spišskom Hrhove, na fotografii vo fontáne pred našim krásnym kaštieľom prvá zľava. V lete tohto roku chce navštíviť školu a kaštieľ aj so svojou manželkou – Mariou Teresou.
Originál pozdravu, ktorý som dnes dostal:
Wishing every best, happiness and health to you, dear Peter and to all the scholars of Spissky Hrhov school! Hope to visit you very soon, it would be for me a great joy having the opportunity to visit my mother’s birthplace! Best luck to everyone of you! 🐞🍀❤️
Prajem pekný novoročný deň, Peter Strážik
Posledné príspevky
Kontakt
Základná škola s materskou školou
  • Komenského 2, 053 02 Spišský Hrhov
  • 053 / 4592 216
  • skola@skolahrhov.sk