Milí naši nádejní dobrovoľníci,

Naša škola sa rozhodla reagovať na tento príspevok zverejnený na sociálnej sieti Facebook a urobiť ďalšiu zbierku. Budeme radi, keď sa pridáte a donesiete do piatku akúkoľvek trvanlivú potravinu alebo drogériu, ktorá by mohla ľuďom v núdzi pomôcť. Priebeh zbierky opäť zdokumentujeme a uverejníme na stránke našej školy.
Urobme deťom radosť!
včera sme boli svedkami toho, ako bol sklad humanitárnej pomoci v Poprade úplne prázdny – nebolo tam ani jedlo, ani hygienické potreby. Kolegovia povedali, že prišlo viac ako 100 ľudí a len prví dostali nejakú pomoc, ostatní stáli v rade viac ako hodinu, aby sa dostali do skladu, a nič…
Veľa Ukrajincov sa postupne zamestnáva a môže si kúpiť jedlo, ale matky s malými deťmi si to nemôžu dovoliť – škôlky sú preplnené, a bábätko samé doma nemôžu nechať. Podľa našich odhadov je v okrese Poprad už viac ako 1 500 utečencov, z toho približne polovicu tvoria deti.
S Vašou pomocou by sme radi vytvorili malé balíčky pre deti do päť rokov, ktoré by obsahovali detskú výživu, sušienky, musli, jogurty, džúsy, niečo iné, čo deti milujú. Bolo by skvelé, keby vaše deti vložili do krabice nejaký odkaz a kresbu pre ukrajinské deti.
Vaše dary je možné osobne odovzdať v Gánovciach, Lúčna ulica č. 2. Ak nie som doma, veci môžete nechať na terase. Druha možnosť je donesti pomoc v Poprade kníhkupectvo Christiania v pracovne časy.
Boli by sme veľmi vďační aj za vaše dary na špeciálny transparentný účet, ktorý sme spolu s partnermi vytvorili, aby sme mohli pokračovať v našom úsilí.
Bankové údaje
Obchodné meno : TATRANSKÝ PARLAMENT, o.z.
Sídlo : Tatranská Lomnica 42, 059 60 Vysoké Tatry
Banka: FIO BANKA, a.s.
Číslo účtu vo formáte IBAN: SK19 8330 0000 0000 5960 5960
Ako účel platby uveďte: Charitatívny dar na jedlo pre utečencov.
Zabezpečím ich dopravu a odovzdanie utečencom na budúci týždeň. Úprimná vďaka.
Posledné príspevky
Kontakt
Základná škola s materskou školou
  • Komenského 2, 053 02 Spišský Hrhov
  • 053 / 4592 216
  • skola@skolahrhov.sk